Erősen kezdtem az új munkahelyemen, majd belehúztam és folytattam egy hét táppénzzel. Erre én magam sem számítottam.
Nem emlékszem, hogy nekem valaha is lett volna nevezzük nevén fosós hányós vírusom, megfejelve magas lázzal :(
Nincs más teendő ilyenkor mint lázat és hasmenést csillapítani...már amennyire lehet. Senkinek nem kívánok ilyen projektet. Nem bírtam enni, nem tudtam aludni és folyamatosan ingáztam a háló és a fürdő között. Rázott a hideg és még sorolhatnám a jellegzetes tüneteket. Egy hét alatt három kiló mínusz garantált. Nekem erre se volt szükségem.
Kaptam néhány tippet diétára vonatokozóan, finoman jegyzem meg csak a kóla ropi kúra volt hatásos. Persze hozzá kell tennem, hogy az első nap még a gyógy kóla sem kellett....pedig nem nagyon tudok olyan helyzetet elképzelni, amikor ne tudnék kólát inni.
Legnagyobb szerencsémre a gyerekek kimaradtak ebből a buliból. Az oviban edzett immunrendszer a tuti. Nem volt se láz se hasmenés, hál istennek.
Szóval három napi fekvésre ítéltem magam, mivel nem is nagyon tudtam felkelni.
Maradt a dvdzés, bepótoltam az elmúlt pár évet. Kezdtem a Rossz tanár című vígjátékkal nem valami érdekes storyval, csóró tanárnő mellműtétre gyűjt, diákokkal nem törődik, pénzes pasit keres, aztán minden máshogy alakul. Az egyszer nézhető kategóriába sorolnám. Talán Jason Segel alakítása lehet említésre méltó. Semmi extra.
Következett az Oscar, a sofőr története ami sosem maradhat ki a sorból, nem egy kimondottan Stallonera írt szerep Franco Provolone alakja, de imádom minden egyes pillanatát. Gengszter aki beszédórákat vesz, és Tereza a lánya aki nem lánya, és gyereket csinált az új cselédnek és a bugyivá változó ékszerek.... az össze-visszaság a végén kerek egésszé áll össze.Több mint mulatságos és nagyon sokszor élvezhető nem csak egyszer, mint sok manapság születő filmek.
Következett a Tetovált lány, a maga megdöbbentő, brutális formájában mindenképpen izgalmasnak mondanám. Nem várt fordulatokkal, egyszerű történettel, kis csavarral, happy end nélkül is figyelem felkeltő. A családon belüli erőszakot elég részletesen mutatja be, és azt hogyan öröklődik apáról fiúra a brutalitás. És ha ehhez hatalom és gazdagság társul az nagyon veszélyes a társadalom minden tagjára nézve.
Házi mozizásom a My Fair Lady klasszikusával folytattam. Egy könnyed musical vagy társadalmi különbségeket bemutató egész estés luxus tanmese? Ezt mindenki döntse el maga.
A virágárus lány, Audrey Hepburn egyszerű letisztult szépsége, lenyűgöz. Mint minden musicalben ebben is vannak nagy eszme futtatások zenés formában. Például, hogy miként változik meg egy férfi a NŐ közelében.
Az örök nagy kérdések nem változnak, csak mindig új megvilágításba kerülnek. A férfi és a nő kapcsolat, örök rejtély sok sok meg válaszolt és megválaszolatlan kérdéssel.
A következő film a listán a Gyakornokok volt. Szintén egy szórakoztató talán a kétszer is megnézhető kategóriából. Az internet fontosságát helyezi szembe a valódi emberi kapcsolatokkal és a csapatmunka lényegét mutatja be, vagy csak én gondoltam bele ilyen mélyen szántó gondolatokat...A lényeg ha nem is fogalmazódik meg ott lebeg végig a filmben, a személyes kapcsolatok fontossága, amelyeket nem helyettesíthet a virtuális világban like-ok és postok hada.
A sort egy könnyednek tűnő vígjátékkal zártam. Nem is szólhat másról mint a párkapcsolatokról. Szerelemről. Minden végzet nehéz...Korosztályos különbségek, szívroham, klimax és még sok minden más, igen ironikus és vicces formában...Egy szeretni való nőről. Nem mai darab ez sem, de nagyon kedvelem.
Meggyógyultam, vagy inkább túl éltem.
Néhány filmes élménnyel gazdagabb lettem. Csak könnyen emészthető dolgokat néztem és fogyasztottam.És amint jobban lettem össze-vissza ettem minden félét. Főleg fűszeres dolgokat..."mert az élet sója, különös fűszer"....Ezzel az idézettel búcsúzom mára
Puszik
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése